Son güncelleme: 10 Şubat 2016

2016’nın İlk Seyahatini Selanik’e Gerçekleştirdim

NASIL BAŞLARSAN ÖYLE GİDERMİŞ

Klişeleri pek sevmesem de avantajıma olması durumunda çoğu zaman kullanıyorum. “Yeni yıla nasıl başlarsan öyle gider” dediler, ben de kabul ettim :)

Uçak biletleri ucuz olunca kaçırmayayım dedim ve 2016’nın ilk günü, evet 1 Ocak, öğlen uçağıyla Selanik’e gittim.

2015 yılında hem Yunanistan‘da hem de yurtdışında farklı farklı yerlere gitmiş olsam da Selanik’e gitmek için bir fırsat yaratmamışım anlaşılan.

Yine günlerden bir gün internetten uçak bileti bakma alışkanlığım tavan yapmışken bir hafta sonu için Selanik‘e ucuz uçak biletinin olduğunu farkettim. Bu gibi durumlarda çok düşünmem. Aslında genelde de çok düşünmem :) Hemen aldım bileti.

Yılbaşı gecesi çılgınlık seviyesini çok fazla yukarılara çıkarmadım ki ertesi günkü uçağımı kaçırmayayım.

ATİNA-SELANİK ARASI SEYAHAT ALTERNATİFLERİ

Ben uçağı tercih ediyorum fakat Atina-Selanik arası uçağın haricinde 2 farklı seçeneğiniz daha bulunuyor: Otobüs ve Tren

Otobüs ile gitmek istemeniz durumunda 6 saat, tren ile gitmek istemeniz durumunda ise yine aynı şekilde en az 5 buçuk saati gözden çıkarmanız gerekiyor.

Dilerseniz Atina-Selanik arası ulaşım alternatiflerini öğrenmek isterseniz bu yazımı okuyabilirsiniz: https://komsudaneoluyor.net/atina-selanik-arasi-ulasim-alternatifleri/

PEKİ SELANİK’TE BAŞKA NELER YAPTIM?

  • Selanik’e her gittiğimde önceliği şehrin en büyük meydanı olan Aristotle Meydanına giderek yapıyorum.
  • Ve hemen devamında da Selanik sahilinde bulunan limandan Beyaz Kuleye kadar yürürüm. Her gittiğimde sahil boyunca yeni yeni kafelerin açıldığına şahitlik ediyorum.
  • Bu seferki gidişimde ise Selanik’in en büyük kilisesine ve devamında da Atatürk’ün Evine gittim.
  • Ve sonrasında da Selanik’in en güzel yeri olan Ano Poli’ye çıktım.

Siz en iyisi Selanik’te geçirdiğim anların videosunu izleyin. Böylece hem benden dinlemiş hem de güzel Selanik’i izlemiş olursunuz.

Mehmet hakkında

2011 yılından bu yana Atina'da yaşıyorum ve sayfam aracılığı ile Yunanistan hakkında bilgi arayanlara yardımcı olmak istiyorum. Hoşunuza giden yazıyı beğenip paylaşırsanız hatta bir de yorum bırakırsanız çok sevinirim :) Hakkımda bilgi sahibi olmak isterseniz buradan okuyabilirsiniz.

Paylaşan:

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*