Son güncelleme: 04 Ağustos 2018

Atina’da Türkçe Rehber İle Şehir Turu

tour_type

TUR ÇEŞİDİ: YÜRÜYÜŞ

Atina dediğiniz yer zaten küçük bir şehir. Sokaklar dar. Park sıkıntısı da var. İşte bu sebepten Atina Şehir Turu yürüyerek gerçekleşecek.

meeting_point

BULUŞMA YERİ: OTELİNİZ

Buluşma yerini dert etmeyin. Çok büyük ihtimalle merkezde bir otelde/evde kalacaksınız. Resepsiyonda buluşabilir ve başlayabiliriz.

tour_time

TUR SÜRESİ: min. 3 SAAT

Tur programındaki tüm yerleri görmemiz için minimum 3 saat geziyoruz. Dikkat ederseniz minimum dedim. Antrenmanlıysanız daha da gezebiliriz.

Atina Turundan Görüntüler

Acropolis manzarası çıkmamış ama biz Akropolis'in önündeyiz :)
Atina'dan 40 dakika uzaklıktaki Korinth Kanalı
Sokrates'in ölümünden önce tutulduğu hücresi

Atina Günübirlik Turu Hakkında

Şimdi efendim tur dediğime bakmayın. Gezeceğiz, içeceğiz, yiyeceğiz ve en önemlisi öğreneceğiz. Ben size Atina hakkında bilgilerin yanı sıra, gündelik hayatta neler olduğundan, Yunanların alışkanlıklarından bahsedeceğim. Siz de beni Türkiye hakkında güncelleyeceksiniz. Güzel vakit geçireceğiz :)

Atina’da eğer 2 ve daha fazla gece kalacaksanız ilk günden şehri detaylıca öğrenmeniz durumunda diğer günleri daha hesaplı kullanabilirsiniz. Atina 5 küsür milyonluk bir şehir. Fakat bakmayın küçük olduğuna. Şehrin farklı yerlerinde farklı farklı gezilecek-görülecek bölgeleri bulunuyor.

Genel Bilgiler

Aşağıda “Tur Programı”nda belirttiğim yerlerin hepsini göreceğiz. Turu yürüyüş olarak düşündüm çünkü görülecek yerlerin tamamı şehir içerisinde yer alıyor. Böylece göreceğimiz yerlere giderken yol üzerinde de ara sokaklardan geçerek yerel Atina’yı da tecrübe etmiş olabilirsiniz.

Tüm Atina turu rotasını minimum 3 saatte gezebiliyoruz. Fakat Plaka’da bi kahve içebiliriz ya da Milli Park’ta dinlenmek isteriz.. Böylece biraz daha zaman geçirmiş olabiliriz. Daha keyifli olmaz mı? :)

Atina Turu Hakkında Görüşler

Tur Programı

Saat 10.00Otelinizde buluşma
Monastiraki-Psirri-Athinas caddesi
Panapistimiou-Akademia-Kütüphane
Kolonaki-Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlık konutu
Kalimarmara-Milli Park
Ermou Caddesi, Metropolitan Kilisesi ve Konstantin Heykeli
Plaka-Anafiotika
Saat 13.00Areopagus tepesi ve Akropolis

Bir şeyler de atıştıralım mı? :)

Mehmet hakkında

2011 yılından bu yana Atina'da yaşıyorum ve sayfam aracılığı ile Yunanistan hakkında bilgi arayanlara yardımcı olmak istiyorum. Hoşunuza giden yazıyı beğenip paylaşırsanız hatta bir de yorum bırakırsanız çok sevinirim :) Hakkımda bilgi sahibi olmak isterseniz buradan okuyabilirsiniz.

Paylaşan: