Son güncelleme: 17 Temmuz 2013

Dünyanın en güzel adası Santorini

İngiliz televizyon kanalı BBC’ye göre dünyanın en güzel adası Yunanistan’ın Santorini Adası.Santorini, BBC internet sayfasının tatil bölümünde dünyanın en güzel beş adası arasında birinci sırada yer aldı. BBC, Santorini’yi “Dünyanın hiçbir yerinde hissetmediğiniz gibi hissedersiniz. Burada, Yunanistan’ın 120 km güneydoğusunda her şey daha çok parlaktır. Bembeyaz evler, deniz, Kaldera’nın üzerinde günbatımı.” şeklinde tarif ediyor.

BBC’nin listesinde Santorini’yi, Endonezya’nın Bali, Kanada’nın Cape Breton, Filipinler’in Borahei adaları ve Avusturalya’ nın Great Barrier Reef  Adası takip ediyor.

Santorini otelleri hakkında bilgi almak için tıklayınız.

turkishgreeknews.org

Adadan diğer görüntüler

santorini_2

santorini_foto2_

Santorini’ye gitmek için önünüzde 2 seçenek bulunuyor. Birincisi İstanbul Atina aktarmalı Santorini uçuşları. İkincisi ise Atina Pire Limanı’ndan alabileceğiniz feribot.

Uçak ile yolculuk: 2 saat 5 dakika (*Aktarma süresi hariç)
Feribot ile yolculuk: Normal feribot: 8 saat 15 dakika
Hızlı feribot: 4 saat 25 dakika


View Santorini in a larger map

 

Mehmet hakkında

2011 yılından bu yana Atina'da yaşıyorum ve sayfam aracılığı ile Yunanistan hakkında bilgi arayanlara yardımcı olmak istiyorum. Hoşunuza giden yazıyı beğenip paylaşırsanız hatta bir de yorum bırakırsanız çok sevinirim :) Hakkımda bilgi sahibi olmak isterseniz buradan okuyabilirsiniz.

Paylaşan:

1 Yorum

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*