Son güncelleme: 03 Nisan 2017

En Çok Dinlenen Yunanca Şarkıları
Bu internet dünyasının hızına yetişmek imkansız. En azından ben yetişemiyorum. Yunanistan hakkında o kadar çok şey var ki sizinle paylaşmak istediğim.

Bazen nereden başlamam gerektiğini düşünürken, olmaktan korktuğum yere, yani başa dönüyorum. Fazla uzattım yine.

Uzun zamandır sizlerle paylaşmak istediğim bir konu ile beraberiz. En çok dinlenen yunanca şarkılarına hoş geldiniz!

DOĞU-BATI SENTEZİ

Bence hepimiz hayatımızda bir kere de olsa Yunanistan’a gelmeden Yunanca şarkı dinlediğimiz olmuştur. Özellike Türkiye’nin Ege kıyılarına indiğinizde radyolarda frekans kayması suretiyle (bknz: “suretiyle”) Yunan radyolarına bağlanmışsınızdır.

Yunanistan’ın Avrupa’da olması sizi şaşırtmasın. Yunan müziği Batı’dan daha çok Doğu kültürünün etkisinde kaldığını söyleyebilirim.

Yunan müziği, aynı zamanda içerisinde birden farklı türleri de barındırıyor: Horeftiko, Pondiako, Rebetiko, Laiko, Zeybekiko.

Komşuda Ne Oluyor – Spotify

Yunanca şarkılarını liste olarak yapıp sizlerle paylaşabileceğim en kullanışlı platform Spotif olduğunu düşündüm. Bir çok dinleme alternatifi bulunuyor.

Böylece bu yazıyı bilgisayardan, akıllı telefonunuzdan veya tabletinizden okusanız bile Spotify’da düzenlediğim Yunanca Şarkılarını dinleyebilirsiniz.

Bu linkten veya yan tarafta bulunan Spotify logosuna tıklayarak Spotify’daki Komşuda Ne Oluyor profilime gidip takipte bulunabilirsiniz.

spotify_new_logo

SİZİN İÇİN ÖZEL SPOTIFY LİSTESİ

Google üzerinden “Yunanca şarkılar” diye aratarak bir çok farklı sanatçıya ve müzik türüne ulaşabilirsiniz. Fakat bunları kategoriler halinde bulmak biraz zor olabilir.

İşte ben de sizleri düşünerekten Yunanistan’da hit olan yunanca şarkıları Spotify üzerinde düzenleyerek sizlerle paylaşmak istedim. İyi istemiş miyim?

Greece All Time Classics

Top Pop Greek Songs

Top Rebetiko Songs

Greek Love Songs

SİZ İSTEYİN, BEN HAZIRLAYAYIM

İlk olarak “Top Greek Pop Songs” ve “Greece All Time Classics” olarak 2 farklı kategori ile başladım. Ve tabiki devamı da gelecek. Fakat yine de özellikle istediğiniz bir müzik türü ve/veya sanatçı bulunuyorsa lütfen yorumlar kısmına görüşlerinizi belirtmekten çekinmeyin.

Şimdiden iyi dinlemeler.

Mehmet hakkında

2011 yılından bu yana Atina'da yaşıyorum ve sayfam aracılığı ile Yunanistan hakkında bilgi arayanlara yardımcı olmak istiyorum. Hoşunuza giden yazıyı beğenip paylaşırsanız hatta bir de yorum bırakırsanız çok sevinirim :) Hakkımda bilgi sahibi olmak isterseniz buradan okuyabilirsiniz.

Paylaşan:

5 Yorum

Ekin
28 Haziran 2018 at 17:06

ben küçükken, muhtemelen 2000ler, babam yunanca bi albüm almıştı hala dinlesem hatırlarım ama listelerinizde bulamadım :( hiç de hatırlamıyorum söz falan ama belki bulursunuz bi umut; üstünde (türkiyeden aldık albümü ama olsun), eski zamanlarda çizilmiş gibi bir resim vardı insan figürleri vardı… bulamazsınız ama diym dedim, koyduklarınız da harika, çok teşekkürler :))

Cevapla

TurkGreek
23 Kasım 2017 at 13:27

Türkçe Şarkıların Yunanca Versiyonlarını Online Dinle İndir
https://turkgreek.blogspot.com.tr/

Cevapla

68 yaşındayım
23 Temmuz 2017 at 16:02

dostum yunanca müzik dinlemek istedim senin mail in çıktı ben 68 yaş centilmen birisin birgün yunanistanda olursam seni ararım kalispera

Cevapla

Gülçin ALKIŞLAR ERKAN
18 Nisan 2017 at 17:29

Takibe aldım listeleri :) Gayet güzeller ellerinize sağlık

Cevapla

    Mehmet
    24 Temmuz 2017 at 16:36

    Çok teşekkürler Gülçin. İstek olursa beklerim :)

    Cevapla

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*