Son güncelleme: 17 Mart 2018

Ginger Ale ile Zamanda Yolculuk Yapabilirsiniz

Ginger Ale Hakkında

Resmi Facebook sayfasında belirtilmesine göre mekan ismini 1950’lerin ferahlatıcı içeceklerinden birisi olan Ginger Ale’den almış. Buradan yola çıkmış olmalılarki mekanı da Retro olarak tasarlamışlar.

İçeri girdiğinizde bir köşede eski model kanepe ile tüplü televizyonu görünce zaten anlayacaksınız ne dediğimi. Sıradan bir yerde zaman geçireceğinize Ginger Ale’ye gelip zamanda yolculuk yapmayı düşünebilirsiniz.

DETAYLAR

  • Konum: Exarchia, Themistokleous 74
  • Mutfak: Kahve-Kokteyl
  • Wi-Fi: Var
  • Açık: Pazar hariç sabah 7.30-04.00
  • Ödeme Seçenekleri: Cash. Johny Cash
  • Mekanın Aktifliği: Kapandı 

HER ŞEY ANANEMİZİN EVİ GİBİ!

Ginger Ale tasarım olarak retro bir görünüme sahip. Mekanın bir köşesi tüplü televizyon, kadife kumaşlı kanepe ve tek koltuklar ile döşenmiş. Duvarlarda çiçek desenli  duvar kağıdı, yerler ise mermer.

Ginger Ale gündüzleri daha çok kafeterya, akşamları ise lounge tarzı müziklerin ağırlıklı olarak çaldığı bir yer. Genellikle kahve-kokteyl ağırlıklı olsa da club sandviç tarzı atıştırmalıklar da bulabilirsiniz.

EXARCHIA SİZİ KORKUTMASIN. GÜVENLİDİR!

Mekan Exarchia’da bulunuyor. Yani eğer devlet görevlisi, polis ve politikacı değilseniz :) Ginger Ale’nin de bulunduğu Exarchia mahallesi Türkiye’de pekte alışık olduğumuz bir profilde değil. Atina’ya yerleşen bir arkadaşım, Exarchia’nın Cihangir ile Gazi mahallesi arasında bir karışım olduğunu söylemişti. Gerçektende öyle.

Mahallenin hemen yanında Politeknik üniversitesinin olması mahalleyi genç kılıyor. Fakat aynı zamanda kafelerde orta yaş ve üzeri insanların da var olduğunu görebilirsiniz.

Ginger Ale Konumu

Mehmet hakkında

2011 yılından bu yana Atina'da yaşıyorum ve sayfam aracılığı ile Yunanistan hakkında bilgi arayanlara yardımcı olmak istiyorum. Hoşunuza giden yazıyı beğenip paylaşırsanız hatta bir de yorum bırakırsanız çok sevinirim :) Hakkımda bilgi sahibi olmak isterseniz buradan okuyabilirsiniz.

Paylaşan:

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*