Son güncelleme: 13 Kasım 2017

Görseller ile Yunanistan

Antik Yıllarda Atina

VİDEO: Atina’nın antik yıllardaki görüntüsü 3D kalitesi ile.

Karaiskaki Stadyumu

Pire şehrinin güçlü ekibi Olympiakos takımının maçlarını oynadığı Karaiskaki Stadyumu

Manastırlar Diyarı Meteora

UNESCO tarafından dünya mirası listesinde bulunan Meteora’yı görünce büyüleneceksiniz.

Yunanistan'ın İncisi Santorini

santorini_yunan_adalari

Kiklad adalarının karakteristik özelliği olan beyaz taş evler ve mavi pencereleri ile Santorini, belki de dünya üzerinde görmeniz gereken yerler sıralamasının en başlarında yer alıyor.

Türk ve Yunan Benzerlikleri

turkler_yunanlar_roportaj_benzerlikler

Tükler ve Yunanların birbirlerine benzer özelliklere sahip olduğu konusunda hem fikiriz diye düşünüyorum. “Kahve benim baklava senin” tarzındaki tartışmaları bir kenara koyun. Yıllarca iç içe yaşamış bu 2 toplumun neden ortak paydaları olmasın ki?

Komşuda Ne Oluyor 5N1K'da

5n1k_komsudaneoluyor

Yunanistan’da 20 Eylül 2015 tarihinde yaşanan genel seçimler en az Yunanistan medyası kadar Türkiye medyasının da takibi altındaydı. CnnTürk kanalında yer alan ve Cüneyt Özdemir’in sunduğu 5N1K programı Yunanistan’da gerçekleşen seçimleri yerinden izlemek için Atina’ya geldi.

Time Lapse ile Monastiraki

time_lapse_teknigi_ile_monastiraki

Time lapse, aynı kamera açısı ile çekilmiş farklı resimlerin birleştirilmesi ile ortaya çıkartılan video çalışmalarına deniyor. Ben de bir hafta sonumu buna ayırarak Monastiraki meydanına gittim ve time lapse videosu için çalışmalar yaptım.

Mehmet hakkında

2011 yılından bu yana Atina'da yaşıyorum ve sayfam aracılığı ile Yunanistan hakkında bilgi arayanlara yardımcı olmak istiyorum. Hoşunuza giden yazıyı beğenip paylaşırsanız hatta bir de yorum bırakırsanız çok sevinirim :) Hakkımda bilgi sahibi olmak isterseniz buradan okuyabilirsiniz.

Paylaşan: