Son güncelleme: 04 Ağustos 2015

Komşu Yunanistan’a Destek Olun

Komşu Yunanistan'a Destek Olabilirsiniz!

Yunanistan'da Ne Oluyor?

Uzun bir süredir Yunanistan ile Avrupa Birliği-Troyka-IMF arasında süre gelen anlaşmazlıktan ötürü, Yunanistan’a destek paleti sağlanmıyor. Yunanistan, borçlarını ödemesi için sürekli ödeme planları ve teklifleri verse de Avrupa Birliği her defasında bunları geri çeviriyor ve hatta daha fazlasını istiyor.

Hal böyle olunca, AB tarafından Yunanistan’a yardım paketi verilmiyor. Yardım paketini alamayan Yunanistan IMF’ye olan 1,6 milyar Euro borcunu ödeyemiyor. Bu kısır döngü ise haftalarca devam ediyor.

Komşu'ya Nasıl Destek Olabilirsiniz?

Yaklaşık 4 yıldan bu yana Atina’da yaşıyorum. Haliyle Yunanistan’da yaşanan bu durum en az yunanlar kadar beni de üzüyor. Açıkçası Yunanistan’ın bu durumu hak etmediğini düşünüyorum. Bazı bankaların kârlarını arttırması, bazı patronların krizi fırsata çevirmek istemeleri sebebiyle Komşu Yunanistan zor günler geçiyor.

Ne yapabilirim diye düşünürken aklıma bir fikir geldi. Komşuda Ne Oluyor sayfam aracılığı ile Yunanistan’a bağış yapabilirsiniz. Bunun karşılığında ise sizlere yerel esnaftan alacağım çeşitli hediyeler gönderebilirim. Ne dersiniz?

Dilediğiniz Tutarda Komşu Yunanistan'a Destek Olabilirsiniz!

  • Yapacağınız 5 Euro destek ile tercihinize göre sizin için Atina’dan alacağım kartpostalı adresinize göndereceğim.
  • Yapacağınız 15 Euro destek ile 2 farklı tasarımda buzdolabı magnetini ve 1 kartpostalı adresinize göndereceğim.
  • 25 Euro destek ile Yunanistan-Atina-Selanik temalı kahve bardaklarından birisini ve 1 kartpostalı adresinize göndereceğim.

"Sizin için küçük şeyler, başkalarının hayatlarını değiştirebilir."

Mehmet hakkında

2011 yılından bu yana Atina'da yaşıyorum ve sayfam aracılığı ile Yunanistan hakkında bilgi arayanlara yardımcı olmak istiyorum. Hoşunuza giden yazıyı beğenip paylaşırsanız hatta bir de yorum bırakırsanız çok sevinirim :) Hakkımda bilgi sahibi olmak isterseniz buradan okuyabilirsiniz.

Paylaşan: