Son güncelleme: 25 Eylül 2017

Mikonos
Mikonos, yabancı turistler tarafından Yunanistan‘ın Santorini ile birlikte bilinen en meşhur adalarından birisidir. Ada, meşhur eğlence hayatı ve partileri ile beraber son derece temiz plajlara da sahip.

MİKONOS’UN KONUMU

Mikonos, Kiklades adalarının tam olarak ortasında bulunur. Adada toplam 9 bin 320 yerleşik nüfus bulunur. Tabi yaz aylarında bu sayının daha da yükseleceğini tahmin edebilirsiniz.

Adaya en yakın Delos ve Rheina adından 2 ada bulunur fakat buralarda yerleşik yaşam yoktur. Mikonos’a en yakın ziyaret edebileceğiniz bir başka ada ise adanın kuzeybatısında bulunan Tinos ve Siros adalarıdır.

hora_tepesi

MİKONOS’TA GÖRMENZİ GEREKEN YERLER

Ada ile özdeşleşen ve yel değirmenleri ile dolu olan Hora tepesini görmenizi tavsiye ederim. Aynı zamanda denize sıfır bulunan evler ile Venedik’i andırması sebebiyle “Küçük Venedik” sahiline gitmenizi ve sahil boyunca bulunan tavernalardan birine oturmanız olmazsa olmazlardan birisidir.

kucuk_venedik
Küçük Venedik olarak bilinen Mikonos’un meşhur sahili

MİKONOS’A NASIL GİDİLİR?

Mikonos Adası’na gitmek için önünüzde 2 seçenek bulunuyor. Atina üzerinden uçak yada feribot. Eğer direk Mikonos’a gitmek isterseniz Atina aktarmalı uçak ile gidebilirsiniz.

Yok ben biraz Atina’yı dolaşıp ondan sonra Mikonos’a gitmek istiyorum derseniz Pire limanından alacağınız feribot ile yola devam edebilirsiniz.

Atina’dan uçak ile: 40 dakika
Atina-Pire’den feribot ile: 5 saat 45 dakika


Mehmet hakkında

2011 yılından bu yana Atina'da yaşıyorum ve sayfam aracılığı ile Yunanistan hakkında bilgi arayanlara yardımcı olmak istiyorum. Hoşunuza giden yazıyı beğenip paylaşırsanız hatta bir de yorum bırakırsanız çok sevinirim :) Hakkımda bilgi sahibi olmak isterseniz buradan okuyabilirsiniz.

Paylaşan:

2 Yorum

Uğur
11 Aralık 2017 at 11:01

Hocam kolay gelsin eşimle mikonos’a gidecegiz gezme amacli atinadan mikonos’a feribot seferleri ne araliklarla oluyor saat olarak kaca kadar devam ediyor gun boyunca ulasimi nasil saglayacagiz havaalainidan indigimiz andan itibaren simdiden tesekkurler…

Cevapla

Sitare Tuna
02 Temmuz 2017 at 22:54

Iyi günler.. mikonostan selanik’e gitmek istiyoruz. Yarın mikonos adasına geçecez. Fakat valizlerimiz uçak için ağır diye düşünüyoruz ,bütçemiz de bunun için sınırlı nereden ve nasıl Selanik’e geçeriz? Çok teşekkürler..

Cevapla

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*