Aslında yanıtı basit olan bir soru. Zorlaştıran ise prosedürler.

Birbirinden farklı 7 gerekçe ile Yunanistan vatandaşlığına başvurabilirsiniz:

 • Yunanistan’da doğum ile: Yalnız buraya dikkat edin. Sadece ebeveynlerden birisi yunan olan çocuklar direkt olarak yunan vatandaşlığına hak kazanmaktadır.
 • Ebeveynleri yunan vatandaşı olmayıp Yunanistan’da doğan çocuklar: Eğer ebeveynlerin her ikiside 5 yıl boyunca (yasal olarak) oturma izinlerine sahip bir şekilde Yunanistan’da bulunuyorlarsa çocuk için yunan vatandaşlığına başvurma hakkı vardır.
 • Yunanistan’da okula gitmek: Eğer bir çocuk, 18 yaşına kadar olan sürede en az 6 yıl boyunca ilk ve ortaokul olmak üzere yasal oturma şartları altında Yunanistan’da eğitim gördüyse yunan vatandaşlığına başvurabilir.
 • Soyunda yunan vatandaşının bulunması: Yunanistan dışında doğmuş ama yunan anne ve/veya babaya sahip çocuklar. (Anne veya babanın yunan vatandaşı olması/yunan pasaportuna sahip olması gerekmektedir). Dede ve/veya anneanne-babaannesi yunan olanlar da bu haktan faydalanabilirler. Sadece prosedür biraz uzun olacaktır.
 • Evlilik dışı çocuklar: Yunanistan’da evlilik dışı doğan ve reşit olmayan 18 yaşından küçük çocuklar yunan vatandaşı olarak kabul edilmektedir.
 • Evlat edinme: Reşit olmayan 18 yaşından küçük çocukların evlat edinilmesi, çocuğa yunan vatandaşlığı hakkı vermektedir.
 • Vatandaşlık başvurusu: Bu seçenek sanırım yunan vatandaşlığına geçmek isteyen yabancılar için ilgi çekici. Her ne kadar yunan vatandaşı ile evlilik size direk olarak vatandaşlık hakkı vermese de başvuru sürecinde oldukça yol katetmiş oluyorsunuz. 1500 euro olan yunan vatandaşlığına başvuru ücreti 2010 yılında değişen yasa ile 700 Euro’ya çekildi. Aynı zamanda başvuru süresi için Yunanistan’da konaklama süresi olan 10-12 yıl da 7 yıla düşürüldü. Bununla beraber yunan vatandaşlığı elde edebilmeniz için bunlarlar beraber akıcı bir yunancaya ve Yunan Genel Kültür bilgisine de sahip olmanız istenecektir.

yunanistan_vatandasi

Yukarıda sıralamış olduğum maddeler haricinde şuan itibariyle Yunanistan vatandaşlığına geçiş için herhangi bir başka gerekçe bulunmamakta. Onur ödülü ile vatandaşlık verilen durumlar gibi arada sırada istisnalar olabiliyor tabi. (Detaylı olarak buradan okuyabilirsiniz)

Kimi ülkeler çifte vatandaşlığa izin vermemektedir. Yunanistan’da ise böylesi bir durum bulunmuyor. Aynı anda hem yunan pasaportu hem de türk pasaportu sahibi olabilirsiniz.

İlgili linkler:

Yunanistan İçişleri Bakanlığı vatandaşlık başvuruları hakkındaki genelgesi

Yazının kaynağı: livingingreece.gr

70 Comments

 1. buse vertis says:

  ama bişey sorcam benim bir arkadaşım vardı yunanistanda doğmuş diyor ki ben yunan vatandaşıyım kimliğim var gösteriyim diyor sizce doğru mu benim bildiğim orda doğmak yetmiyor

 2. Babam 1924 yilinda kavala leftereden mubadele olarak 7yasinda turkiyeye gelmis ben çifte vatandaslik hakkina sahip olabilirmiyim

 3. Merhaba , babam 1924 yilinda yunanistan kavala leftere’den 7 yasinda mubadele olarak kusadasina gelmis ben oglu olarak cifte vatandaslik hakkina sahip olabilir miyim?

 4. Nazmi saliibram says:

  Merhaba,Ben yunanistan vatandaşıyım. İki çocuğum var onlarda yunanistan vatandaşı.Eşimi de yunanistan vatandaşi nasıl yapabilirim.oturma izni aldıktan sonra,yıl içerisinde ne kadar zaman yunanistanda ikamet etmesi gerekir.

 5. MERHABA
  iyi akşamları yunanistan vatandaşlığını almak istiyorumda yazdığınız yazıda 2010 yılında 700 euro indirilmiş olduğunu söylemişsiniz şuandada aynı fiyatta mı ve bu 7 yıl yunanistanda bulunmak zorunluğunu şuan kaç yıl olarak zorunlu durumda ve bu süre zafında kaç gün yunanistanda bulunmak durumundayız acaba ?

 6. Zehra karaca says:

  Merhaba benim babaannem ve dedem Girit Hanya doğumlu Osmanlı zamanında Türkiyeye gelmişler babam Türkiyede doğmuş 1973 Yılında kaybettik acaba babamın hakkını kullanıp yunan vatandaşlığı alabilirmiyim sizden en kısa zamanda yanıt vermenizi rica ediyorum ..

 7. Mustafa Yılmaz says:

  Merhabalar! Babam ve annem her ikiside Gümilcine doğumlu babam 1956’da 11 yaşındayken, annem ise 1952’de 1 yaşındayken Türkiye’ye gelmişler. Ben Yunanistan Vatandaşı olabilirmiyim, olumluysa nasıl bir yol izlemem gerekir

 8. Merhaba. Benim babam Gumulcine Sapcı dogumluydu. Babaannem, babannemin annesi de aynı sekilde. fakat babam 5 yasındayken 1956 larda turkiyeye gelmişler. Babam su anda yasamıyor. Akrabalrımız Sapcı da yasıyorlar. Acaba ben yunanistan vatandaslığı alabilir miyim. Tesekkurler

 9. İbrahim Özçam says:

  Annem 1923 mübadelesi ile 7yaşında iken ailesi ile birlikte Kuşadası’na gelmiş,dedem (babamın babası)Çam Mehmet Efe 1888 de 10 yaşında iken ailesiyle birlikte Kuşadası’na gelirler.Yani annem ve dedem Girit dogumlular.Ben ve çocuklarım çifte vatandaşlık alabilirmiyiz.Teşekkür ederim.

 10. Mustafa Karşın says:

  Babam sanırım1925 veya 26 yılında mübadil olarak gelmiş.
  Fakat dedem gelmeyerek orada kalmış. Çifte vatandaşlık için ne yapabilirim.Yol gösterirseniz sevinirim.

 11. merhaba benim babam 72 yaşında babamın babası selanik dogumlu o zaman pasaportu varmı bilmiyorum 20 yaşlarda türkiyeye gelmiş acaba babam vatandaşlık alabilirmi.

 12. Merhaba,
  Gümülcine, Dimetoka bölgesinde yaşayan vatandaşlık davalarına bakan bir avukat iletişim adresi paylaşmanız mümkün müdür?
  Teşekkürler

 13. Merhaba,
  Gümülcine, Dimetoka bölgesinde yaşayan vatandaşlık davalarına bakan bir avukat iletişim adresi paylaşmanız mümhün müdür?
  Teşekkürler

 14. merhaba babanne dededen itibaren yunanistan doğumlu ve yaşamışlar sonra mübadele göçleriyle türkiyeye gelmişler kimliğinde doğum yeri babannemin kumçifliği yazar acaba çifre vatandaşlığa başvurabiliyor muyuz

 15. Merhaba mehmet bey,

  Oturma ve özellikle çalışma izninde görüşebileceğim bir avukata yönlendirme imkanınız var mı?

  Teşekkürler

  Serkan

 16. ismail dedeoglu says:

  Merhabalar ben 1985 yunanjistan dogumluyum dogdum yil ailem kacak yollarla turkiyeye gelmis ve vatandaslik almislar…kimligimde dogum yerim yunanistan gozukuyor cifte vatandas olma hakkim varmidir acaba

 17. Mrb ben 25 haftalık hamileyim kos adasında dogum yapmak ıstıyorum bu konuda yardımcı olurmusunuz dogum sonrası cocugum ıkı vatandaşlık sahibi olabılırmı

 18. Merhaba,benim annem babam iskeçe doğumlu ve nüfus cüzdanlarında da doğum yeri olarak orası görünüyor. Annem evlendikten sonra Türkiye ye yerleşmiş.Dayımlar orada yaşıyor,fakat annem sadece Türk vatandaşı,Yunan vatandaşlığı da alabilmek için ne yapmak gerekir,annem YUnan vatandaşlığına da geçerse biz de çocukları olarak vatandaşlık alabilşr miyiz? Şimdiden teşekkürler…

 19. Merhaba Mehmet Bey,

  Yazilanlardan net olarak anlamadigim gri bir alan var. Dedem Selanik dogumluydu. Kendisi su an hayatta degil. Yunanistan’dan verilmis bir nufus cuzdani oldgunu biliyorum, yukarida biri yazmisti sanirim, O da mubadeleyle Turkiye’ye gelmis. Bu durumda benim basvuru yapma hakkim / vatandaslik alma sansim olur mu?

  Simdiden tesekkurler,
  -Adnan

  • Merhaba Adnan Bey,

   Mübadele ile Yunanistan’dan ayrılan kişilerin yunan vatandaşlıkları ellerinden alındı. Aynısı Türkiye’den ayrılan rumlar için de geçerli olmuştu. Eğer dedenizin yunan vatandaşlığı -bir şekilde- bulunuyorsa siz de talep edebilirsiniz. Yani işlemleri başlatabilirsiniz. Fakat vatandaşlık bulunmuyorsa biraz zor olacaktır.

   Sevgiler,

 20. ya kardeşim sizin ne içtinizde kafanız böyle bir dünya yunan bizim baş düşmanımız ne mutlu türküm diyeneee

  • senin baş düşmanın yunanda onların baş düşmanı sen degilsin ben yunanda çok kaldım orda bizim dizilerimiz izleniyor bizim yemeklerimiz yapılıyor ben türküm dedigim zaman bana ayrıcalık yapıyorlar siz öyle bir milletsinizki herkese düşmanlık besliyorsunuz ayıp.yunanın seninle bir sorunu yok ama sizin tüm dünyayla sorununuz var kavgacı milletsiniz

 21. Gulsah yasar says:

  Turk vatandasiyim rumlara karsi fazlasiyla ilgim var yunan vatandasi olabilirmiyim?

  • mumin ahmet says:

   en cabuk yunan vatantasi olabilmnin tek yolu,kagit uzerinde evllilik yapmak.anlasmali evlilik yani

 22. Yağmur Tuğba says:

  Merhaba Mehmet Bey;
  Rahmetli babannem Dimitroula Rum ve İstanbul ayadimitri kilisesinde yatmakta anne ve babasıyla.pasaportu var ve Yunanistan’da kardeşleri.çifte vatandaşlık söz konusu olabilir mi?

  • Mehmet Bey merhaba, babamız yunanistan selanik de doğmuş bir türkdür. Mubadele de Türkiye gelmişler ve maalesef 1963 yılında vefat etmiş. Babamın kayıtlarına ulaşabilmek mümkün mü? ya da bu konuda nasıl bir yol izlememiz gerekiyor. Yardımlarınızı rica ediyorum

 23. Annemin babannesi dedesi yunanistan doğumlu ve turk nufus mudurlugundede orda dogduklari goruniyor.annemin amcasida hayatta ve onuj annesi babasi oluyo basvuru yapip alabilirmiyiz cifte vatandaslik

  • withmoon says:

   merhabalar,
   sizinle aynı durumdayız, büyük babannem de Serez doğumlu, kütük te görünüyor.
   Nasıl cevap verdiler size :))

 24. Gülsün doğanca says:

  sayın yetkililer,
  Annem ve babam gümülcine doğumlu . Annem 4 Yaşında , babam ise 13 Yaşında Türkiye’ye okumak üzere gelmiş daha sonra yaz tatillerinde gidip gelmiş taki aileside Türkiye’ye GÖÇ edene kadar.uzun yıllar Yunan Vatandaşı olarak daha sonra haymatlos olarak türkiyede Yaşadı. Tabi ailece babamın tabiyetinde idik. 1982 yılında türk vatandaşlığına geçtiiğimizde ben ve kardeşlerim henüz 18 Yaşından küçüktük .sormak istediğim şu annem ve Babamın ayrıca onlardan dolayı benim ve kardeşlerimin çifte vatandaşlık almamız mümkünmü? Teşekkürler

 25. edip mevsim says:

  60 yaşındayım eşim 58, dişhekimi ve doktoruz, yunan vatandaşlığı
  elde etmek istiyoruz. Soyumuzda yunan vatandaşı ya da ilgili herhangi bir durum yok. BİZİM DURUMUMUZ İÇİN NE GİBİ PROSEDÜR UYGULANIYOR Şimdiden ilginiz için teşekkürler…
  dt.edip mevsim

 26. Merhaba Mehmet Bey,
  1975 Yunanistan doğumluyum. 16 yaşında 1991 yılında Yunanistan Vatandaşlık Yasasının 19. maddesi gereğince vatandaşlıktan çıkartıldım. Tekrar Yunanistan vatandaşı olabilir miyim? Eğer olabiliyorsam izlemem gereken prosedür nedir?
  Saygılar…

 27. aytaç yılmaz says:

  merhabalar mehmet bey.dedem ve ananem yunan vatandaşı.gümülcinede oturuyorlar ve dedem emekli maaşını hala almakta.vatandaşlık hakkından faydalanma imkanım nedir?

 28. Adnan SAVRAN says:

  Babam ALEKSANDROUPOLİS Doğumlu Ve 1942-1943 Yıllarında İZMİR’e Göç Etmişler.Nüfusunda ELLADA Doğumlu Oluşu Yazıyor.Ben,Vatandaşlık Yada Çifte Vatandaşlık Müracaatı Yapabilirmiyim.Yasalarda Böyle Bir Hak Varmıdır.Bunun İçin Oradan DİKİGOROS Tutmam Gerekiyormu?Cevaplarsanız Çok Sevinirim.

 29. Merhaba mehmet
  Amerikada ftdna şirketi genetik soy haritası çıkartıyor( familytreedna.com) . 179 usd karşılığında test kiti geldi ve tükürük örneği gönderdim şu anda laboratuar testleri başladı aralık ayında belli olacak . İzmirde yaşıyorum belki biliyorsunuz Yunan genetik yapısı bizlerle büyük bir yüzde oranında benzeşiyor. Bu bilgiler ışığında sorum şu olacak. Genetik soyun Yunan tarafı yüksek çıkarsa ki buda Yunan soyundan geldiğimi bilimsel olarak ispat eder (Yunan vatandaşlığı için maddelerden birisi yunan soyundan geldiğini ispat etmek)bu durumda testi yapan abd firmasından resmi yazı istenerek durumun kanıtlanması sonucu yunan vatandaşlığı alabilirmiyim, bu ilginç durumun hukuki boyutunu bilemiyorum senin orada bu durumu net olarak öğrenebileceğini umuyorum Teşekkürler

 30. Merhabalar. Babam gümülcine doğumlu. Babam 2 yaşındayken manisaya göçmüşler.Türkiyeye gelene kadar yunan vatandaşıymış babam da.Dedem, babaannemler göçmeden önce illegal yollarla kaçmış sonra babaannem yasal yollarla gelmiş buraya ve okul vekaleti için tc vatandaşlığına geçmiş. Acaba babam isteği dışında çıktığı için vatandaşlık hakkını geri alabilir mi? Ya da babaannesi sadece yunan vatandaşıydı ve pasaportu vardı burdan başvurup alabilir mi.(ama vasiyet üzerine manisada gömüldü) 16 yaşında olduğum için şayet ki vatandaşlığı alırsa bana da geçer mi?

 31. uğur Yılmaz says:

  Merhaba,

  Benim annem liseyi yunanistanda bitirdi. Babam da 5 yaşında kaçak yollarla Türkiye’ye geldi. Yani ispat edici belge olarak diploma bulmak mümkün. Vatandaşlık hakkımızı geri alabilirmiyiz?

  • Annen, liseyi Yunanistan’da okuduğu için mi vatandaşlık istiyorsun? Doğru anlayıp anlamadığımı teyit etmek istiyorum. Teşekkürler.

   • uğur Yılmaz says:

    Yunanistan vatandaşı olarak Türkiye’ ye geldi ve üniversite bitirdi. evlilik sebebiyle Türk vatandaşlığına geçti. dolayısıyla çifte vatandaşlık hakkından çocuğu olarak ben ve kendisinin yararlanması için ne yapmamız gerektiğini, nasıl bir prosedür ile bunu devlet kurumları aracılığıyla takibini sağlayabiliriz bilgisi deneyimi olanların dönmesini rica ederim.

 32. Dilek evren says:

  Merhaba.1982 Yunanistan doğumluyum 7 yaşına kadar da yunan vatandasiydim. Sonrası tc.çifte vatandaşlık icin ilk önce nereye ve hangi belgelerle başvurmam gerekiyor.7 yaşına kadar kullandığım yunanistan pasaportum duruyor.acil bilgilerinizi rica ederim

 33. Dedemin dedesi aydın rumu.dedem. Yunan vatandaşlığına başvurabilirmiyim.kabul olurmu

 34. Ömer Şerif says:

  Size şöyle yardımcı oluyim ben çifte vatandaşım senelerdir öyle yeni olan bişey değil ailenizde anne / baba veya dede / babaanne-anneannesi yunan vatandaşı olmak zorunda türk kimliği olmaması lazım yunan pasaportu olması şart ancak bu şekilde hak kazanabiliyosunuz. Şöyle de güzel bi avantajı var eğer çifte vatandaşvatandaşsaniz ve dört kardeşkardeseniz yunanistanda askerlik 3 ay :)

 35. Rum asilli oldugunu ispatliyan herkese vatandaslik verilmesi lazim.

 36. yunan vatandaşi olumak ısderim

 37. ÜMİT says:

  merhaba MEHMET BEY benım akrabalarım hepsı orada yasıyor hatta orada avukat tanıdıklarımda var ben orada yasamadan arada gıdıp gelmeler harıc vatandaşlık vermezler mı askerliğimi yaptım orada yaptırcaklarmı?

 38. mrb benım babam yunanıstanda dogmus annemde aynen ole ama buraya goc etmıs babam 20 yasında orada askerlık yapmıs askerlık belgelerı falan duruyor bana proseduru anlatırmısn nasıl olacak bu ıslemler dıye.

 39. Tek başıma yasamaktayim bu ülkeden biktim yunan adalarina yerlesip dinimide degistirip oölünceye kadar huzurlu yadamak istiyorum nasil gecebilirim

 40. İyi akşamlar ben Ramazan 5 seneli Yunan oturmam var ve bır senedır turkıyedeyım gerı gıtmek istıyorum ve esım Yunan vatandası ve kızım da ama esımden ayrıldım kızı gormek ıcın gıtmek ıstıyorum bı sorun yasarmıyım hava lımanın da lutfen yardım cı olun cok zor durum dayım

 41. Merhaba,

  Eşim yunanistanda doğdu hem oranın hem türkiye vatandaşı,

  yeni çocuğumuz olacak bu durumda neler yapmak avantaj sağlar yardımcı olabilicek varmı?

 42. Annemin dedesini Yunan pasaportu duruyo olabilir miyiz

 43. salih ulu says:

  Merhaba mehmet bey oncelikle bilgilendirme icin cok tesekkurler. Benim sormak istedigim benim dedem selanikten siroz adasina daha sonra İstanbul ve orhangaziye goc etmişler fakat dedem hayatta degil ben yunan vatandaşlığına gecmek istiyorum akrabalarimizin çoğu geçti boyle bir hakkim varmı? Yilda en az 4 kez gezmek icin yola çıkıyorum cok güzel yerler bir hafta once kavala daydim yardımlarınızı bekliyorum cok teşekkür ederim. .

 44. Burak Olut says:

  Merabalar Mehmet Bey ,
  Benim babaannem ve dedem Girit doğumlu 2-3 sene(belki daha fazla) kadar Girit’te yaşamışlar babam da soruyor onların Yunanistan doğumlu olmasından (yunan vatandaşı olmasından) dolayı bizde yunan vatandaşlığı başvurusu yapabilir miyiz diye ilgilenirseniz sevinirim.

  • Selam Burak, Okuduklarımdan bildiğime göre prosedür olarak babaanne/dedenin yunan vatandaşı olmalarını belgelemen halinde yunan vatandaşı olma hakkından faydalanma şansını elde ediyorsun. Yine de detaylı bilgi için yunan konsoloslukları ile iletişime geçmeni tavsiye ederim.

 45. Merhaba; babam İskeçe dogumlu fakat kacaarak yollar önce tr te gelip hayatına devam etmiş su anda çifte vatandaşlık alabilir mi ya da alması icin yapmak gerekiyor sonrasında bende faydalanabilir miyim tekler..

  • Merhaba Handan Hanım,

   Şuan için yukarıda belirttiğim gerekçeler ile başvuru yapabilirsiniz. Onun haricindeki durumlar için Yunanistan Elçilikleri ile iletişime geçmenizi tavsiye ederim.

 46. Halil ibrahim gündoğdu says:

  öyle kolay vatandaş etmiyor ben vatandaşı iken üstelik iki yil askerlik yaptığım halde sildi müracat ettim bir suru made ile atıgını bildirdi saygılarımla

  • Haklısınız Halil Bey. Vatandaşlığa kabul şartları biraz zorlayıcı görünüyor.

   • benim babaannem yunanistan selanik göçmeni şu anda yaşamıyor selanikte doğumtrkiye ye ye göç ettimiş ben vatandaşlığa başvurabilirmiyim cevaplarsanız sevinirm şimdiden teşekkürler büyümüş daha sonra

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Merhaba!
Komşuda Ne Oluyor haber bültenlerine abone olun. Yunanistan'dan haberler email adresinize gelsin.
Üyelik tamamen ücretsizdir!
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iMTAwJSIgaGVpZ2h0PSIxMDAlIiBzcmM9Imh0dHBzOi8vd3d3LnlvdXR1YmUuY29tL2VtYmVkLzBpS0tNRmp4NEk4P3JlbD0wIiBmcmFtZWJvcmRlcj0iMCIgYWxsb3dmdWxsc2NyZWVuPjwvaWZyYW1lPg==
Komşu'dan Haber Almayı Unutmayın!
Haber bültenlerine abone olun. Yunanistan'dan haberler email adresinize gelsin!
Beni Sosyal Medya Hesaplarımdan Takip Edebilirsiniz!
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iMTAwJSIgaGVpZ2h0PSIxMDAlIiBzcmM9Imh0dHBzOi8vd3d3LnlvdXR1YmUuY29tL2VtYmVkL1NzcS1RUFFkRjRBP3JlbD0wIiBmcmFtZWJvcmRlcj0iMCIgYWxsb3dmdWxsc2NyZWVuPjwvaWZyYW1lPg==
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iMTAwJSIgaGVpZ2h0PSIxMDAlIiBzcmM9Imh0dHBzOi8vd3d3LnlvdXR1YmUuY29tL2VtYmVkL3ZKMVdOTHNhbl84P3JlbD0wIiBmcmFtZWJvcmRlcj0iMCIgYWxsb3dmdWxsc2NyZWVuPjwvaWZyYW1lPg==
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iMTAwJSIgaGVpZ2h0PSIxMDAlIiBzcmM9Imh0dHBzOi8vd3d3LnlvdXR1YmUuY29tL2VtYmVkL3hDenQ5TDJ5U2VVP3JlbD0wIiBmcmFtZWJvcmRlcj0iMCIgYWxsb3dmdWxsc2NyZWVuPjwvaWZyYW1lPg==
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iMTAwJSIgaGVpZ2h0PSIxMDAlIiBzcmM9Imh0dHBzOi8vd3d3LnlvdXR1YmUuY29tL2VtYmVkLzM4WWFYZHFsS2tvP3JlbD0wIiBmcmFtZWJvcmRlcj0iMCIgYWxsb3dmdWxsc2NyZWVuPjwvaWZyYW1lPg==
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iMTAwJSIgaGVpZ2h0PSIxMDAlIiBzcmM9Imh0dHBzOi8vd3d3LnlvdXR1YmUuY29tL2VtYmVkL3ppdDdnM1gxUmVvP3JlbD0wIiBmcmFtZWJvcmRlcj0iMCIgYWxsb3dmdWxsc2NyZWVuPjwvaWZyYW1lPg==
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iMTAwJSIgaGVpZ2h0PSIxMDAlIiBzcmM9Imh0dHBzOi8vd3d3LnlvdXR1YmUuY29tL2VtYmVkL2JkNnR6SkV1UEs4P3JlbD0wIiBmcmFtZWJvcmRlcj0iMCIgYWxsb3dmdWxsc2NyZWVuPjwvaWZyYW1lPg==
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iMTAwJSIgaGVpZ2h0PSIxMDAlIiBzcmM9Imh0dHBzOi8vd3d3LnlvdXR1YmUuY29tL2VtYmVkL2xHZjA2emVlaFRjP3JlbD0wIiBmcmFtZWJvcmRlcj0iMCIgYWxsb3dmdWxsc2NyZWVuPjwvaWZyYW1lPg==
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iMTAwJSIgaGVpZ2h0PSIxMDAlIiBzcmM9Imh0dHBzOi8vd3d3LnlvdXR1YmUuY29tL2VtYmVkL1hJMEZPWTJMQUZBP3JlbD0wIiBmcmFtZWJvcmRlcj0iMCIgYWxsb3dmdWxsc2NyZWVuPjwvaWZyYW1lPg==
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iMTAwJSIgaGVpZ2h0PSIxMDAlIiBzcmM9Imh0dHBzOi8vd3d3LnlvdXR1YmUuY29tL2VtYmVkL2QxRDF6UERHUWRVP3JlbD0wIiBmcmFtZWJvcmRlcj0iMCIgYWxsb3dmdWxsc2NyZWVuPjwvaWZyYW1lPg==
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iMTAwJSIgaGVpZ2h0PSIxMDAlIiBzcmM9Imh0dHBzOi8vd3d3LnlvdXR1YmUuY29tL2VtYmVkLzB1UjR6UWtGWVVjP3JlbD0wIiBmcmFtZWJvcmRlcj0iMCIgYWxsb3dmdWxsc2NyZWVuPjwvaWZyYW1lPg==
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iMTAwJSIgaGVpZ2h0PSIxMDAlIiBzcmM9Imh0dHBzOi8vd3d3LnlvdXR1YmUuY29tL2VtYmVkL0Ewd0FiWU1jckk0P3JlbD0wIiBmcmFtZWJvcmRlcj0iMCIgYWxsb3dmdWxsc2NyZWVuPjwvaWZyYW1lPg==
Atina Havalimanı Taksi Hizmeti
"Atina Havalimanı Taksi Hizmeti" hakkında öğrenmek istediğiniz, aklınıza takılan veya netleştirmek istediğiniz bir konu bulunuyorsa direkt bana yazabilirsiniz.
Siz Sorun, Ben Yanıtlayayım.
Mesajınızı aldım. En kısa sürede size yanıt vereceğim. Gerçekten :)
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iMTAwJSIgaGVpZ2h0PSIxMDAlIiBzcmM9Imh0dHBzOi8vd3d3LnlvdXR1YmUuY29tL2VtYmVkL2dpVjdxSG1ZdTRrP3JlbD0wIiBmcmFtZWJvcmRlcj0iMCIgYWxsb3dmdWxsc2NyZWVuPjwvaWZyYW1lPg==
PGlmcmFtZSBzcmM9Imh0dHBzOi8vd3d3LmZhY2Vib29rLmNvbS9wbHVnaW5zL3BhZ2UucGhwP2hyZWY9aHR0cHMlM0ElMkYlMkZ3d3cuZmFjZWJvb2suY29tJTJGS29tc3VkYU5lT2x1eW9yJnRhYnMmd2lkdGg9MzQwJmhlaWdodD03MCZzbWFsbF9oZWFkZXI9dHJ1ZSZhZGFwdF9jb250YWluZXJfd2lkdGg9dHJ1ZSZoaWRlX2NvdmVyPXRydWUmc2hvd19mYWNlcGlsZT1mYWxzZSZhcHBJZD05NjYyODA5MDY3MTgyOTgiIHdpZHRoPSIzNDAiIGhlaWdodD0iNzAiIHN0eWxlPSJib3JkZXI6bm9uZTtvdmVyZmxvdzpoaWRkZW4iIHNjcm9sbGluZz0ibm8iIGZyYW1lYm9yZGVyPSIwIiBhbGxvd1RyYW5zcGFyZW5jeT0idHJ1ZSI+PC9pZnJhbWU+
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iMTAwJSIgaGVpZ2h0PSIxMDAlIiBzcmM9Imh0dHBzOi8vd3d3LnlvdXR1YmUuY29tL2VtYmVkLzNfT2lXS1d3TFhVP3JlbD0wIiBmcmFtZWJvcmRlcj0iMCIgYWxsb3dmdWxsc2NyZWVuPjwvaWZyYW1lPg==
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iMTAwJSIgaGVpZ2h0PSIxMDAlIiBzcmM9Imh0dHBzOi8vd3d3LnlvdXR1YmUuY29tL2VtYmVkL0c3MDdJQ2hBV1Z3P3JlbD0wIiBmcmFtZWJvcmRlcj0iMCIgYWxsb3dmdWxsc2NyZWVuPjwvaWZyYW1lPg==
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