Son güncelleme: 17 Mart 2017

Türkiye’ye gelmeyi reddeden Anna Vissi fikrini nasıl değiştirdi?

Yunanistan’ın ünlü şarkıcısı Anna Vissi, haftalık yayınlanan bir derginin haberine göre Türkiye’de ilk konserini vermeye hazırlanıyor.

Daha önceleri Kıbrıs’ta askerlerden dolayı yaşanan kötü anıların sebebiyle Türkiye’de konser vermeyi reddeden Yunan şarkıcı, fikrini değiştirmesinde Gökçeada göçmeni olan bir arkadaşı etkili olmuş.

Anna Vissi, Türkiye’deki ilk konserini son yıllarda Gökçeada’da yapılan Meryem Ana (Panagia) festivali için komşudan gelen Yunan turistlerinin yoğunlu sebebiyle İstanbul değil Gökçeada’da vermeyi düşünüyor.

15 Ağustos’ta gerçekleşmesi düşünülen konserin gelirleri ise Gökçeada’da yaşlıların kullanımı için bulunan tesisin bakımı için kullanılacak.

Kaynak: turkishgreeknews.org

Mehmet hakkında

2011 yılından bu yana Atina'da yaşıyorum ve sayfam aracılığı ile Yunanistan hakkında bilgi arayanlara yardımcı olmak istiyorum. Hoşunuza giden yazıyı beğenip paylaşırsanız hatta bir de yorum bırakırsanız çok sevinirim :) Hakkımda bilgi sahibi olmak isterseniz buradan okuyabilirsiniz.

Paylaşan:

2 Yorum

ömer
10 Ocak 2018 at 14:56

Mehmet bey, önümüzdeki sene devlet görevlisi olarak Selanik’e taşınacağım gibi görünüyor. Alacağım maaş 2000 euro. Size göre 3 kişilik bir aile için yeterli olur mu? Cevaplarsanız sevinirim. Selamlar

Cevapla

    Mehmet
    10 Ocak 2018 at 19:41

    Normal şartlarda yeterli olması gerekir Ömer Bey. Tabi tutacağınız ev, yaşam standartınız vs.. bunları bilemiyorum ama tahminimce sorun yaşamazsınız.

    Cevapla

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*