Son güncelleme: 12 Ağustos 2015

[Video] Röportaj: Türkler ve Yunanlar Arasındaki Benzerlikler

Tükler ve Yunanların birbirlerine benzer özelliklere sahip olduğu konusunda hem fikiriz diye düşünüyorum.

Kahve benim baklava senin” tarzındaki tartışmaları bir kenara koyun. Yıllarca iç içe yaşamış bu 2 toplumun neden ortak paydaları olmasın ki?

Sokak Röportajları‘nın hem türk hem de yunan halkına sorduğu sorunun yanıtı aşağıdaki videoda.

Peki sizce Türkler ve Yunanlar arasındaki benzerlikler neler? Yazının altında bulunan yorum kısmına görüşlerinizi belirtebilirsiniz.

Türk ve Yunan halkı arasındaki benzerlikler hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

Dilerseniz görüşlerinizi aşağıya yorum olarak yazabilirsiniz.

Mehmet hakkında

2011 yılından bu yana Atina'da yaşıyorum ve sayfam aracılığı ile Yunanistan hakkında bilgi arayanlara yardımcı olmak istiyorum. Hoşunuza giden yazıyı beğenip paylaşırsanız hatta bir de yorum bırakırsanız çok sevinirim :) Hakkımda bilgi sahibi olmak isterseniz buradan okuyabilirsiniz.

Paylaşan:

1 Yorum

Petros Koloniadis
30 Ağustos 2015 at 18:21

Iyi gunler bilmem benim Istanbuldan Yunanistana gocmus Yunanlilardan olusum ne kadar gorusum nazari itibare alinabilir ama,amadem soruyorsunuz ve demokratik bir memlekette yasamaktayiz herkesin gorusu saygidegerdir .
Benim bildigim ve gorusum ve mazimideki tecrubem Turkiye daha dogrusu Osmanli Imparatorlugu yaptigi istilalalardan sonrasi cok millet birbirine karisti haliyle hepsi birbirininin huylarindan yemeklerinden muziklerinden kulturlerinden aldilar ozellikle balkan memleketleri videodaki konusanlarin sivelerinden anlasildigi gibi bunu anlayamayanlar sarkli Turklerdir ki onlar bu tip karimlari yasamamislardir.Arti bir de Akdeniz ulkelerinin de karakterleri cok begezer olusundan herkes birbirine uyar kuzeyli ve ic Avrupa ve Asya memleketleriyle hic alakalari yoktur

Cevapla

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*