Son güncelleme: 21 Temmuz 2018

Yunanistan Arkeolojik Sitelere ve Müzelere Online Bilet Alabilirsiniz
Ve beklenen mutlu son nihayet geldi. Bana göre tam bir yılan hikayesiydi. Önceden ihalesi açıldı fakat bir türlü sona gelinemiyordu.

Artık bu dert son bulacak sanırım :) Artık Yunanistan ziyaretinizi planlarken Arkeolojik sitelere ve müzelere giriş için biletinizi online olarak alabilirsiniz.

Yukarıda “dert” olarak bahsettim. Çünkü -özellikle yaz aylarında Atina‘da Acropolis ve müze girişleri çok uzun kuyruklara sahip oluyor.

KÜLTÜR BAKANLIĞI DESTEKLİ ONLİNE BİLETLEME

Müzelere online bilet alabileceğiniz Arkeolojik Kaynaklar Fonu (Kısaca “TAP”) internet sayfasının girişinde Kültür ve Turizm bakanlığı tarafından desteklenen Müze ve Anıtlar kurumunun resmi sayfası olduğu belirtilmiş.

İnternet sayfası her ne kadar %100 kullanışlı olmasa da :) Yunanistan geneli için müzelere bilet alabiliyorsunuz. Bu sayfadan TAP’ın sayfasına erişebilirsiniz: https://etickets.tap.gr

ŞUAN İÇİN 3 FARKLI BÖLGE

TAP’ın sayfasında şimdilik Yunanistan’ın 3 farklı bölgesi için bilet alabileceğimiz yazıyor.

  1. Atina’nın içinde bulunduğu Attica bölgesi
  2. Girit
  3. Peloponissos (Mora Yarımadası)

BAŞLICA ARKEOLOJİK SİTELER VE MÜZELER

  • Acropolis
  • Ancient Agora
  • Roman Agora
  • Adrian’s Library 

TAP’ın internet sayfasını sürekli olarak kontrol edip sisteme eklenen yeni müzeleri takip edeceğim. Yeni gelenleri de buraya ekler gelişimi takip ederiz. Şimdi ayrılmam gerekiyor. Bye bye.

Mehmet hakkında

2011 yılından bu yana Atina'da yaşıyorum ve sayfam aracılığı ile Yunanistan hakkında bilgi arayanlara yardımcı olmak istiyorum. Hoşunuza giden yazıyı beğenip paylaşırsanız hatta bir de yorum bırakırsanız çok sevinirim :) Hakkımda bilgi sahibi olmak isterseniz buradan okuyabilirsiniz.

Paylaşan:

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*