Son güncelleme: 05 Nisan 2018

Atina’da Günübirlik İdra-Poros-Egina Adaları Turu

1 GÜNDE 3 FARKLI YUNAN ADASI

Her ne kadar Yunanistan da Türkiye gibi 3 bir tarafı denizlerle ve adalarla çevrili olsa da, adalarına-sahillerine Türkiye’den çok daha özen gösterdiklerini söyleyebiliriz. İşte bu yüzden de Yunanistan tatili denince akıllara ilk olarak Yunan Adaları’nın gelmesi çok normal.

Peki Yunan Adalarını nasıl görmelisiniz? Bu seçeneklerden birisi Atina‘ya gelerek olabilir. Zaten Yunanistan tatiliniz için Atina’ya geliyorsunuz. Bir gününüzü de 3 farklı Yunan adası için ayırabilirsiniz.

Gelin detayları anlatayım.

Bu Şansı Kaçırmayın. Yerinizi Ayırtın!

Saronic Adaları Turu

1. Durak: İDRA (HYDRA) ADASI

1 Günde 3 Ada cruise turunun ilk durağı, benim de favori adalarımdan birisi olan- İdra adası. İdra, Yunanistan’da bulunan ve motorlu taşıtların bulunmadığı sayılı adalardan birisi. Evet, adada araba, motor ve toplu taşıma otobüsleri bulunmuyor. Peki ulaşım nasıl mı gerçekleşiyor?

E tabi eşekler ile : )

Flisvos Marina’dan hareket ettikten ortalama bir saat içerisinde İdra Adası’na ulaşmış oluyorsunuz. Burada toplam 1 saat 55 dakika serbest zamanınız bulunuyor. Küçük bir ada için oldukça yeterli bir süre.

İdra adası, kartpostallarda görebileceğiniz bir güzelliğe sahip. Bu adada ayrıca bir detay bulunuyor. Kanadalı şarkıcı Leonard Cohen’in de bir evi bulunuyor. Limandan sadece 20 dakika yürüme mesafesinde.

2. Durak: POROS ADASI

İdra adasından ayrıldıktan sonraki durak: Poros adası. Burada dikkatinizi çekecek olan durum adanın olabildiğince yeşilliklerle dolu olması. Bu yeşilliklerin bir çoğu ise çam ağaçlarından oluşuyor.

Poros adasında kalış süresi: 50 Dakika Poros adasında şehir merkezine yürüyebilir, arkeolojik müzeyi gezebilir, kütüphanede vakit geçirebilirsiniz.

3. Durak: EGİNA (AEGINA) ADASI

Son durak tarihi Egina adası. Saronic adalarının en büyüğü olan bu ada, ismini Zeus tarafından kaçırılan su perisinden alıyor. Adada olabildiğince güzel bakir sahiller bulunuyor. Egina adasının bir özelliği de Yunanistan’ın Gaziantep’i olması. Yani adada inanılmaz bir antepfıstığı üretimi bulunuyor.

Egina adasında geçireceğiniz süre: 2 Saat

Egina adasına indiğinizde yapmanızı tavsiye edeceğim ilk iş antepfıstıklarına yönelmeniz olacak. Belki tadımlık belki de kilolarla antepfıstığı alacağınızdan eminim. O yüzden bir an önce planlardan çıkarmanız. Çünkü dükkanlarda sadece antepfıstığı çeşitleri değil, antepfıstığından yapılmış diğer doğal ürünlerle de zaman geçireceksiniz.

Cruise İçi Etkinlikleri

Cruise ile geçireceğiniz tüm yolculuk süresince çeşitli etkinlikler de oluyor. Yunan müziklerinin çalındığı bir orkestra ve geleneksel dansların gerçekleştiği dansçılar.

Müzik ve eğlencenin yanında güzel bir şeyler de içilmeli tabi. Profesyonel barmenlerin yer aldığı 6 farklı bardan dilediğiniz kokteylinizi içebilirsiniz.

İnternet.. Cruise’da bulunan WiFi’lere ücretsiz şekilde bağlanabilirsiniz. Böylece adalarda çektiğiniz fotoğrafları sosyal medya hesaplarınıza yüklemek için beklemek zorunda da kalmazsınız : )

Servisler

Dilerseniz otelinizden özel araç eşliğinde direkt olarak Cruise’un hareket edeceği Flisvos Marina’sına gidebilirsiniz. Aynı şekilde dönüşte de otelinize bırakılabilirsiniz.

Dilediğiniz her adada özel tur rehberleri kiralayabilir ve adalar hakkında daha detaylı bilgiler edinebilirsiniz.

Her yolcu için özel olarak Akdeniz mutfağı ile sabah kahvaltısı ve aynı lezzette Yunan mutfağı ile öğle yemeği hazırlanmış olacaktır. Bu lezzetleri denemenizi tavsiye ederim.

Tur Detayları

Katılımcı: Tek seferde 9 kişilik rez. Günler: Her Gün    
Biniş Saati: 07.10-07.50 Tur Süresi: 11 saat 30 dakika    
Hareket Saati: 08.00 Dönüş Saati: 19.30    

Tura Dahil OLANLAR

  • Seçili Otellerden Servis
  • Gemide Öğlen Yemeği
  • Tüm vergiler, hizmet bedelleri

Tura Dahil OLMAYANLAR

  • Rehber (Tercihi)
  • Müzelere Girişler
  • Ekstra harcamalar

Bu Şansı Kaçırmayın. Yerinizi Ayırtın!

Turdan Görüntüler

Mehmet hakkında

2011 yılından bu yana Atina'da yaşıyorum ve sayfam aracılığı ile Yunanistan hakkında bilgi arayanlara yardımcı olmak istiyorum. Hoşunuza giden yazıyı beğenip paylaşırsanız hatta bir de yorum bırakırsanız çok sevinirim :) Hakkımda bilgi sahibi olmak isterseniz buradan okuyabilirsiniz.

Paylaşan: