Son güncelleme: 15 Ekim 2017

26 Yıllık Sandviç Dükkanı Guarantee

Guarantee Hakkında

Ben çocukluğumda şunu hatırlıyorum. Yazın bahçede top oynamak için sabahtan çıkardık. Artık hava kararınca-canımız ne zaman isterse o zaman dönerdik.

E çocuk halimizle acıkırdık da tabi. 

DETAYLAR

  • Konum: Veikou, 41 – Athina
  • Mutfak: Sandviç-Salata-Meyve Suyu
  • Wi-Fi: Yok
  • Açık: Pazartesi-Cumartesi 09.00-17.00
  • Ödeme Seçenekleri: Cash. Johny Cash
  • Mekanın Aktifliği: Halen Açık 

ATİNA’NIN YENİ TREND YERİ KUKAKİ’DE

Bizim mahellenin (Kozyatağı’nda) bi bakkalı vardı. Ahmet amca. Sabahtan peş peşe yaptığımız maçlardan sonra acıkırdık tabi. Ahmet amcaya gider bize ekmek arasına salam-kaşar peyniri koydurur, mideyi doldurur, sonra da maç yapmaya devam ederdik. İşte bu Guarantee de bana Ahmet amcanın dükkanını hatırlatıyor.

Tam 26 yıldır (Since 1988) aynı yerde bulunuyormuş. Fakat büyük ihtimalle yoldan geçerken Guarantee’yi fark etmezsiniz. Ben etmedim çünkü :) Dükkan köşede ve küçük. İçeride 4 kişi olunca karışıklık falan olabiliyor. O derece. Fakat çok lezzetli. Ve fiyat olarak da uygun denilebilir.

ANNE, BABA VE KUTSAL ÇOCUK

Dükkanın yönetiminde ise anne, baba ve çocuk bulunuyor. Çocuk dediğime bakmayın. Belki otuz bile vardır. Ama olsun. O halen anne-babasının gözünde çocuk! Ve bu aile kendi kendine bütün işlemleri yapıyor.

Baba arada meyve suyu sıkmaya geçiyor. Anne bilgisayardan malzemeleri ekleyip toplam fatura nedir onu hesaplıyor. Anlayacağınız kendi yağında kavrulan şirin mi şirin bi yer. “Gargameli kim acaba buranın?!” :P

Guarantee Konumu

Son Güncelleme: 8 Ekim 2017

Mehmet hakkında

2011 yılından bu yana Atina'da yaşıyorum ve sayfam aracılığı ile Yunanistan hakkında bilgi arayanlara yardımcı olmak istiyorum. Hoşunuza giden yazıyı beğenip paylaşırsanız hatta bir de yorum bırakırsanız çok sevinirim :) Hakkımda bilgi sahibi olmak isterseniz buradan okuyabilirsiniz.

Paylaşan:

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*