Son güncelleme: 29 Mayıs 2017

Atina’da Canlı Müzikli Yunan Tavernası

BAIRAKTARIS HAKKINDA

Bairaktaris tavernası, belki de Atina‘nın en eski tavernalarından birisi. 1879 yılından beri aktif olarak hizmet veriyor. Yunanistan’da tavernaların aile kültüründen gelme gibi bir özelliği bulunuyor. Yani tavernaların mutfağında veya servis kısmında muhakkak aile üyeleri bulunur.

DETAYLAR

  • Konum: Monastiraki, Atina
  • Mutfak: Izgara, Kebap, Ev Yemekleri
  • Wi-Fi: Var
  • Açık: 7/24
  • Canlı Müzik: Var
  • Ödeme Seçenekleri: Nakit-Kredi Kartı

İşte Bairaktaris de bu özelliği taşıyan tavernalardan birisi. İsminden de anlayabileceğiniz gibi ilk günden bu yana Bayraktaris -veya Bayraktar- ailesi tarafından işletiliyor.

BAIRAKTARIS'TEN FOTOĞRAFLAR

Mehmet Ali Birand Bairaktaris'te.
Erdal Özyağcılar

NİKO ABİ’YE SELAM VERMEDEN GEÇMEYİN

İstanbullu bir Rum tarafından işletilen bir Yunan tavernasında Türkçe bilen birisinin olmaması mümkün değildi tabi. İşte Niko abi, bu kişi oluyor. Eğer Komşuda Tv YouTube kanalımı takip ediyorsanız kendisini de muhakkak görmüşsünüzdür.

İsimler benzerlik gösterse de Türk-Yunan yemekleri arasında farklılıklar olabiliyor. Niko abi bu noktada tatlı şivesiyle devreye girip tüm menüyü size -yavaz yavaz- sunacaktır. Hatta biraz Türkiye’den biraz da Adalardan-Modalardan bahsederseniz kendisini mutlu bile edebilirsiniz.

YEREL TAVSİYELER

  • Monastiraki’de sıralı olarak 3 farklı Bairaktaris tavernası bulunuyor.  Hepsi aynı taverna fakat Niko abi en baştakinde bulunuyor.
  • Tavsiyem akşam olacaktır. Ama olmazsa öğlen yemeği için de gidebilirsiniz. Her gün 12.00-14.00 ve 18.00-20.00 arası canlı müzik var.
  • Et konusunda hassasiyetiniz varsa rahat olabilirsiniz. Domuz-Dana-Tavuk eti olarak farklı seçenekler bulunuyor.

SİZ YERİNİZİ AYIRTTIN. GERİSİNİ NİKO ABİ HALLEDER

Yunanistan’a gelipte canlı müzik çalan bir yunan tavernasını görmeden dönmeyi planlamıyorsunuz umarım. Bairaktaris tavernasında sadece yemek yemeyeceksiniz.

Bir yandan YEREL YUNAN YEMEKLERİ yiyecek diğer yandan Yunanca müziğinizi dinleyeceksiniz. E daha ne olsun canım. Niko abiye Türkiye’den selamlarınızı verin. Çok sevinir ;)

ULAŞIM

Bairaktaris tavernası, i-na-nıl-maz derecede merkezi bir konumda bulunuyor. Herhangi bir konumdan metroya binin. Eğer yeşil hat metro duraklarına yakınsanız süper. Yok değilseniz hiç sorun yok. Aktarma yapabilirsiniz.

Metro yeşil hat üzerinde Monastiraki durağı bulunuyor. Orada inin. Hani Türkiye’de bir söz var ya: “Kime sorsanız gösterir” diye :)

İşte Bairaktaris de tam öyle bir yerde. Sorun. Gösterirler size.

Harita üzerinden Bairaktaris’e bakmak isterseniz.

Mehmet hakkında

2011 yılından bu yana Atina'da yaşıyorum ve sayfam aracılığı ile Yunanistan hakkında bilgi arayanlara yardımcı olmak istiyorum. Hoşunuza giden yazıyı beğenip paylaşırsanız hatta bir de yorum bırakırsanız çok sevinirim :) Hakkımda bilgi sahibi olmak isterseniz buradan okuyabilirsiniz.

Paylaşan:

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*