Son güncelleme: 25 Şubat 2017

Omonia Meydanı
Atina’da görülmesi gereken yerlere Omonia Meydanı’ndan başlamak istedim çünkü Atina’ya ilk gelişim 2009 yılında 2 günlüğüne şehir ziyaretiydi. Ve öğrenci olarak ucuz otel arama çabalarımız Omonia’da son bulmuştu.

Söylenenlere göre bundan 8-10 sene öncesinde oldukça nezih bir yer olan Omonia, şimdilerde göçmenlerin istilasına uğramış durumda.

Yunanistan nüfusunun %15’inin göçmen olduğu gerçeğini düşünürsek sanırım bu oranın yarısı Omonia bölgesinde toplanmış olmalı. E bu kadar göçmenin olduğu bir bölge, işsizliğin tavan yaptığı bir ülkede Omonia’nın güvenli bir semt olduğunu düşünmüyorsunuz umarım.

Her ülkede bu tip göçmen grupların yaşadığı bölgeler yada semtler vardır. Benim merak ettiğim ve biraz da şaşırdığım nokta ise Omonia’nın şehrin tam da göbeğinde oluşu. Metro ile bir durak ötesinde hükümet binasının olduğu Sintagma Meydanı, yine aynı şekilde yürüme mesafesi uzaklığında turistik bölgesi Monastiraki.

Atina’ya gelmek isteyenler için uyarıda bulunmalıyım. Omonia en ucuz otellerini burada bulabilirsiniz fakat Omonia’da kalmanızı tavsiye etmiyorum. Bir şekilde yolunuz buraya düşerse de dikkatli olmanızı öneriyorum.

Omonia_meydani_2
 
 
 

Son Güncelleme: 25 Şubat 2017

Mehmet hakkında

2011 yılından bu yana Atina'da yaşıyorum ve sayfam aracılığı ile Yunanistan hakkında bilgi arayanlara yardımcı olmak istiyorum. Hoşunuza giden yazıyı beğenip paylaşırsanız hatta bir de yorum bırakırsanız çok sevinirim :) Hakkımda bilgi sahibi olmak isterseniz buradan okuyabilirsiniz.

Paylaşan:

2 Yorum

İsmet oktay
17 Kasım 2014 at 00:11

Merhaba Mehmet bey sizinle irtibata gecmek istiyorum . Yakın zaman da atina ya geleceğim ama bi konusabilirsek bana cok yardımcı olacağınızı düşünüyorum .

Cevapla

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*