Son güncelleme: 17 Mart 2017

OTE Tower: 360 Derecelik Açıdan Selanik’i Görmek İsteyenlere
1966 yılında şehrin telekomünikasyon ağı için inşa edilmiş olan OTE Tower, antenleri ile beraber toplam 76 metrelik uzunluğa sahip.

Uzun yıllar boyunca yunan telekomu (Hellenic Telecommunications Organization) olarak hizmet veren kule, bugün ise GSM operatörü olan Cosmote tarafından kullanılmaktadır.

2005 yılında yenilenen binanın yüksek katlarından birisine ise 360 derece dönebilen ve böylece şehrin tamamını görebileceğiniz bir cafe-restorant inşa edilmiştir.

thessaloniki_ote_tower

Siz cafe-restoran bölümünde oturup kahvenizin tadını çıkartırken 45 dakika süresince Selanik’in tamamını da görebilme imkanına erişebileceksiniz.

Normal bir cafe-restorana göre fiyatlar belki biraz yüksek olabilir fakat imkanınız bulunuyor ise Selanik’e bir de yukarıdan bakmanızı kesinlikle tavsiye ederim.

thessaloniki_ote_tower2 thessaloniki_ote_tower3

Nerede bulunuyor?

Egnatia caddesi üzerinde ana giriş kapası bulunan Selanik Expo Fuar alanında içeri girdiğinizde yaklaşık 2 dakika yürüme mesafesi sonrasında karşısında görebilirsiniz.

Şunu daha büyük bir haritada görüntüle: Ote Tower-Selanik

Mehmet hakkında

2011 yılından bu yana Atina'da yaşıyorum ve sayfam aracılığı ile Yunanistan hakkında bilgi arayanlara yardımcı olmak istiyorum. Hoşunuza giden yazıyı beğenip paylaşırsanız hatta bir de yorum bırakırsanız çok sevinirim :) Hakkımda bilgi sahibi olmak isterseniz buradan okuyabilirsiniz.

Paylaşan:

4 Yorum

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*