Son güncelleme: 10 Şubat 2018

Selanik’te Yürüme Mesafeli Otel Seçenekleri
Söz konusu Selanik olunca yürümenin haricinde başka bir seçeneğe ihtiyaç kalmıyor zaten.

Küçük mü küçük ama bir o kadar da şirin bir şehir Selanik.

Yunanistan’da ilk ayak bastığım yer olduğu için biraz kayırıyor olabilirim.

Siz yine de bana bakmayın. Selanik’e bakın :)

Selanik’i şöyle anlatayım size. Kime sorduysam bana bunu söylediler çünkü. “Aynııı İzmir”. Selanik’in büyük bir meydanı bulunuyor. Aristotle adında. Hemen sahilin yanında. O sahilin bir ucu Beyaz Kule’ye diğer ucu da limana çıkıyor. Sahilden içeriye doğru girdiğinizde önce Kamara meydanına geliyorsunuz. Daha da içeriye doğru devam edince Türkiye Cumhuriyeti konsolosluğu bulunuyor. Daha da yukarıya devam ettiğinizde Selanik’in en tepe noktası olan Ano Poli’ye varıyorsunuz.

Sanki biraz uzun gibi oldu ama tüm bu yukarıda bahsettiklerimi yürüyerek görmek isterseniz 2-2.5 saatten fazlasına ihtiyaç duymazsınız.

Fakat yine de Selanik otel rezervasyonunuzu yaparken özen göstermenizi tavsiye ederim. Aşağıda sıraladığım Selanik otelleri, yukarıda bahsetmiş olduğum noktaların tam da içerisinde yer alıyor. Rezervasyon yaparken konum ve güvenlik anlamında sorun yaşamayacağınızdan emin olabilirsiniz.

Colors Urban Hotel

Burayı size bir arkadaşımın aracılığı ile tavsiye ediyorum. Konum olarak zaten oldukça merkezi. Otelin iç konsepti ise bildiğimiz sıradan otellerden çok farklı. Her oda farklı temalar ile düzenlenmiş.

Tourist Hotel

Tourist Hotele özel bir ilgi-alaka ve sevgim bulunur. Selanik’te ilk yıllarımda ailem ziyaretime geleceği zaman onlar için otel arayışına girmiştim. Heyecanlıydım çünkü şehri çok iyi biliyorum havaları atmak için hem uygun hem de çok merkezi bir otel bulmalıydım. Tourist Hotel beni üzmedi.

Park Hotel

Selanik’e en son 2017 yazında gittiğimde burada kaldım. Konum zaten inanılmaz merkezi. Eğer dönemini de denk getirebilirseniz oldukça uygun fiyatlarda konaklayabilirsiniz. Odalar temiz.

Hotel Olympia

Olympia Hotel ise Komşuda Ne Oluyor takipçisi Ayhan Bey’in tavsiyesi olmakta. Kendisi sıkı bir Yunanistan hayranı ve sayfamın takipçisi. Bu oteli diğer takipçilere faydalı olması için önerdi. Tabiki önceliğimiz yine merkezi olması.

ÖNCELİĞİMİZ MERKEZİ KONUM. SONRASINDA GÜVENLİK VE FİYAT

Yazının başlığından da anlayabileceğiniz gibi Selanik’te konaklama seçeneklerini sıralarken ilk etapta önceliği şehri herhangi bir araca ihtiyaç duymadan rahatça gezebileceğiniz yerlerden seçtim.

Tabiki araç ile Selanik’e gitmeniz durumunda otel seçeneklerinizi genişletebilirsiniz. Booking.com aracılığı ile Selanik otellerine buradan bakabilirsiniz. Böylece yapmış olduğunuz rezervasyon aracılığı ile de Komşuda Ne Oluyor sayfasına destek olabilirsiniz.

Şimdiden bol eğlenceli tatiller diliyorum.

Mehmet hakkında

2011 yılından bu yana Atina'da yaşıyorum ve sayfam aracılığı ile Yunanistan hakkında bilgi arayanlara yardımcı olmak istiyorum. Hoşunuza giden yazıyı beğenip paylaşırsanız hatta bir de yorum bırakırsanız çok sevinirim :) Hakkımda bilgi sahibi olmak isterseniz buradan okuyabilirsiniz.

Paylaşan:

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*