Son güncelleme: 11 Mayıs 2017

Son Zamanların Modası Retro Fotolar: 60’lı Yıllarda Atina
Son zamanlarda internette İstiklal Caddesi’nin önceki yıllardaki -çokta eski değil hani. 2000’li yıllar- fotoğrafları dolaşıyor internette.

Ne yalan söyleyeyim, insan özlüyor be! Biraz da hüzünleniyor. Çünkü orada değişenler sadece mekanlar veya ağaçlar değil.

Tüm bunlarla beraber “zaman” da değişiyor. Günler geçiyor, yaşlanıyoruz.

Daha fazla duygusala bağlamadan konuya odaklanayım ben en iyisi.

Şimdi efendim teknoloji o kadar güzel bir nimet ki! Arşivlerden çıkan eski fotoğraflar, dijital yardımıyla netleştirilerek günümüz şartlarına uygulanıyor.

İşte 1960’lı yılların Atina fotoğrafları da aynı bu şekilde güzelleştirilmiş. E şimdi sizler Komşuda Ne Oluyor diye meraklanacağınız için ben de sizi bu gelişmeden haberdar etmek istedim. Gelin fotoğraflara bakalım.

Şu KLM yazan köşe var ya. İşte orası bugün Public.
Parlamento binasına sırtınızı verdiğinizde önünüze çıkan manzara
Megaro Mousiki metro durağında bulunan Amerikan Konsolosluğu
Hani Monastiraki meydanında Flea Market var ya. Heh işte o.
E Akropolis olmazsa olmazsı, değil mi? :)

İyi mi kötü bilmiyorum. Fakat Atina’nın o günlerden bu günlere çok fazla değişmediğini söyleyebilirim. Sanırım bu gelişmede Atina’nın nüfusunun etkisi büyük. Eğerki İstanbul gibi sürekli göç alan bir şehir olmuş olsaydı, büyük ihtimalle Atina da İstanbul gibi bozulabilirdi.

Neyse, şimdilik bir sorun yok gibi buralarda :)

Mehmet hakkında

2011 yılından bu yana Atina'da yaşıyorum ve sayfam aracılığı ile Yunanistan hakkında bilgi arayanlara yardımcı olmak istiyorum. Hoşunuza giden yazıyı beğenip paylaşırsanız hatta bir de yorum bırakırsanız çok sevinirim :) Hakkımda bilgi sahibi olmak isterseniz buradan okuyabilirsiniz.

Paylaşan:

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*