Son güncelleme: 28 Mayıs 2018

Size Bir Haberim Var! Komşuda Ne Oluyor…

2011 yılında Komşuda Ne Oluyor sayfamda yapmış olduğum ilk paylaşım “Yunan Frappe’si Nasıl Yapılır” olmuştu. İşte o gün bu gündür bu sayfalarda Yunanistan’dan olabildiğince alternatif ve gündelik yaşamdan, Yunanistan’a geldiğinizde görmeniz-gezmeniz-yemeniz gerekenler hakkında paylaşımlar yapmaya çalışıyorum.

Başlarda www.komsudaneoluyor.net internet sayfasını kullanıyordum. Sonraları sosyal medyanın da yaygınlaşması ile Komşuda Ne Oluyor Facebook sayfasından Yunanistan’dan görsel ve haber paylaşmaya başladım. Twitter hesabımı açtım ve bu sefer anlık paylaşımlar yapabiliyordum. Atina’dan anlık gelişmeler. Sonra fotoğraf paylaşımları için Instagram paylaşımlarına başladım. E görsel önemliydi. En son Komşuda Tv kanalım ile YouTube’a başladım.

Anlayacağınız biraz Yunanistan biraz da kendi hayatımdan paylaşımlar yaptım. Tabi tüm bunları yaparken aslında full-time olarak çalışıyordum da. Aslında Komşuda Ne Oluyor biraz daha part-time zamanlarda ilgilendiğim bir hobiydi. Yoksa aksi halde devam etmem çok zor olurdu. Eğlenmemiş olsam yani..

Atina’ya yerleştiğimden beri buradaki Yunan şirketlerinde çalışıyordum. Son 1-2 yıldır çalıştığım şirketlerde hep aynı şeyleri tekrar ettiğimi fark ettim. (LinkedIn üzerinden çalıştığım yerleri görebilirsiniz) Çalışmaktan keyif alıyordum ama daha farklı şeyler, biraz daha kendime ait olan ve istediğimi yapabileceğim şeyler daha çok ilgimi çekiyordu.

İşte bu alan da Komşuda Ne Oluyor oluyordu. 2018 yılının başında Komşuda Ne Oluyor’a daha çok ağırlık vermek istedim. Biraz gecikmeli de olsa sayfamı yeni bir tasarım ile yayınladım. Ve bir anlamda şartlar beni bir sonraki adımlara yönlendirdi.

SEYAHAT ACENTASI KURDUM

Hazırsanız başlıyorum. Açıkçası biraz heyecanlıyım. Çünkü daha öncesinde hiç kendi işimi kurmamıştım :) Zaten Türkiye’de sadece üniversite son yılına kadar kaldım. Yani kariyer olarak geldiğim en son nokta öğrencilikti. Yunanistan’da şirket kurmak nasıl olur bir tarafa, bürokrasinin karmaşıklığını sağır-sultan bile duymuştur :) Devlet dairesinde bugün olan işiniz, yarın olmayabilir. Ya da tam tersi.

Tabi bu noktada Pantelis Abi’ye teşekkür etmem gerekiyor. Bürokratik konuları aşmamda kendisi bana oldukça yardımcı oldu. Yoksa SSK ve BAĞKUR arasındaki farkı, sabıka kaydı nereden alınırı ve bunun gibi bir çok HİÇ bilmediğim konuları tek başıma yapmam oldukça zaman alacaktı. Sağolsun bana oldukça yardımı dokundu. 

Henüz tam anlamıyla hazır değil ama internet sayfası: www.pametravel.gr
Henüz tam anlamıyla hazır değil ama internet sayfası: www.pametravel.gr

PEKİ PAME TRAVEL NE YAPACAK?

PaMe Travel Yunanistan Seyahat Acentaları Birliğine bağlı resmi bir seyahat acentası. Yani turizmde bir çok alanda faaliyet gösterebilir.

 • Yunanistan’da otel rezervasyonu yapma,
 • Uçak bileti kesme,
 • Yunanistan’da tur düzenleme
 • Ve tabiki daha fazlasını yapabilir.

Fakat bu noktada bir detay paylaşmak istiyorum sizinle. Çalıştığım şirketlerde kendimce öğrenebildiğim, edindiğim bir tecrübe bulunuyor. Sadece bildiğim işi yapmak istiyorum. Biraz ondan, biraz bundan yapmaktansa, konusuna hakim olduğum işe %100 performans vererek en iyisini yapmak istiyorum. Bu da Atina başta olmak üzere Yunanistan seyahat planlarınıza yardımcı olabilmek. Neler mi onlar?

1) YUNANİSTAN OTEL REZERVASYONLARINIZ

PaMe Travel olarak Yunanistan tatil planlarınız için Otel Rezervasyonlarınızda sizlere yardımcı olabilirim. PaMe Travel, Yunanistan’da yerel bir seyahat acentası olduğu için Yunanistan’daki oteller seyahat acentalarına daha uygun fiyatlarla rezervasyon imkanı sunuyor.

Yani bu da demek oluyor ki Booking gibi otel rezervasyonu platformlarından daha ucuz fiyatlar ile otel rezervasyonunuzu yapabilirsiniz. Bu noktada dilerseniz siz istediğiniz bir oteli seçip bana yazabilirsiniz. Ya da ben size tavsiyelerde bulunabilirim.

2) ATİNA HAVALİMANI TRANSFERİ

Eğer uçakla gelecekseniz ilk olarak Atina havalimanına ayak basacaksınız. Otelinize/evinize ulaşım için Pantelis Abi size eşlik edebilir ve konforlu-güvenli bir seyahat gerçekleştirebilirsiniz.

3) ATİNA TURU ETKİNLİKLERİ

Burası benim ev sevdiğim bölüm. Sizin Atina programınızı organize etmek. Sadece size özel, eşinizle-ailenizle-arkadaş grubunuz ile geldiğiniz Atina’da gezip-görmeniz gereken yerler, hem tarihi yerleri hem de Atinalıların gezdiği turistik olmayan yerel tavernalarda yemekleriniz, şehir turu ve daha fazlası… Tüm Atina günlerinizi planlayıp sizinle paylaşmak. Ne dersiniz? Güzel olmaz mı? :)

Dediğim gibi Komşuda Ne Oluyor ile başlardaki amacım tamamen kendi kendime paylaşımlar yapmaktı. Fakat hesaplarımda olmayan bir nokta vardı. O da sizin Komşuda Ne Oluyor’a göstermiş olduğunuz ilgi. Ve sonucunda da bugün seyahat acentası açma noktasına kadar geldi.

Komşuda Ne Oluyor sayfası bundan önce olduğu gibi aynı şekilde Yunanistan hakkında sizlere bilgi vermeye devam edecek. Buna ek olarak Yunanistan tatil planlarınız bulunuyorsa Komşuda Ne Oluyor ya da PaMe Travel sizlere hizmet vermekten gurur duyacaktır :P

SONRADAN GELEN EKLEME – 28 MAYIS 2018

Hem buradan hem de Facebook-Twitter üzerinden oldukça ve hiç beklemediğim bir şekilde çok güzel yorumlar alıyorum. Öncelikle desteğiniz için hepinize teşekkür ederim. Yorumlar içerisinde ortak dileklerden birisi “Bol kazanç” oluyor :) Açıkçası biraz baskı altında ya da tedirgin hissettiriyor bu dilek beni. Kesinlikle çok para kazanmak ya da “zengin olmak” gibi bir hedefim bulunmuyor. Tabi ki ticari bir girişim. Fakat kendi çapımda kavrulsam yeter. Biraz da bu şirketten hep beraber faydalanmak :) Hepsi bu. PaMe Travel ile ilgili tüm önemli gelişmeleri buradan devam edeceğim.

Mehmet hakkında

2011 yılından bu yana Atina'da yaşıyorum ve sayfam aracılığı ile Yunanistan hakkında bilgi arayanlara yardımcı olmak istiyorum. Hoşunuza giden yazıyı beğenip paylaşırsanız hatta bir de yorum bırakırsanız çok sevinirim :) Hakkımda bilgi sahibi olmak isterseniz buradan okuyabilirsiniz.

Paylaşan:

11 Yorum

Ayla
28 Temmuz 2018 at 17:11

Tel verirseniz mesajlasiriz hayirli olsun

Cevapla

Fatih dal
05 Haziran 2018 at 10:08

Hayırlı olsun. Bol kazançlar oraya gelmeyi planlıyorum mümkünse kalıcı olacak inşallah.

Cevapla

ohannes bando
28 Mayıs 2018 at 22:15

istanbuldan takipçinizim inş hizmetinizden istifade etmek imkanı olur bir gün .Pameeeeee

Cevapla

Dilek Ataker
28 Mayıs 2018 at 22:11

Tebruk ediyorum. Basarilar diliyorum. Kurban Bayrami biliyorsun 9 gun olacak. Bu tarihlerde deniz tatili seklinde bir organizasyonu yapsana. Gelmeyi cok isterim. Eur cok yukseldi ama iygun bir şey olabilir.

Cevapla

Stratos
28 Mayıs 2018 at 20:46

Tebrikler! hayırlı olsun, kazançlar dilerim!

Cevapla

  Mehmet
  28 Mayıs 2018 at 21:28

  Çok teşekkür ederim Stratos :)

  Cevapla

Ahmet
28 Mayıs 2018 at 20:18

Çok güzel bir haber bu. Tebrik ederim. Başarılar…

Cevapla

Erdal
28 Mayıs 2018 at 19:52

Hayırlı Uğurlu olsun Bol kazançlar dilerim. Uzun zamandır seni takip ediyorum.Umarım bir gün müşterin olurum. İsimde güzel olmuş haydi pame!!!!!

Cevapla

  Mehmet
  28 Mayıs 2018 at 21:29

  Misafirim olun, olmaz mı? :)

  Cevapla

Ahmet Es
28 Mayıs 2018 at 19:18

Hayırlı olsun

Cevapla

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*